Kategoria / Życie codzienne

Słowo ascetyczny posiada dwa znaczenia. Pierwsze: pokutny, surowy, wstrzemięźliwy, pustelniczy, pełen wyrzeczeń. Drugie: prosty, oszczędny, skromny. Jakimi przymiotnikami opisałbym mój minimalizm? Na pewno jest prosty i surowy. Dodałbym, że jest jednocześnie funkcjonalny oraz przede wszystkim racjonalny i uporządkowany. Czy prowadzę pustelniczy i pełen wyrzeczeń tryb życia? Uważam, że nie. W moim życiu codziennym nie dążę za wszelką cenę do ograniczenia rzeczy, które posiadam. Otaczam się natomiast przedmiotami, które posiadają dużą funkcjonalność. W tym dziale będę opisywał moje codzienne sprawy i troski oraz spostrzeżenia, które mam nadzieję, wprowadzą coś wartościowego w Twoje życie.

  Ładowanie…
 • Nie bój się zmiany na lepsze

  Ciągłe doskonalenie ciała i umysłu jest częścią mojego minimalizmu. Pragnę u kresu życia móc powiedzieć, że jestem najlepszą wersją siebie i że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, by osiągnąć doskonałość. Moją receptą na ciągły rozwój osobisty jest wprowadzanie do życia zmian i tym samym wychodzenie poza moją własną strefę komfortu.

 • Porządek musi być

  Umiejętność utrzymania porządku i czystości otoczenia, w którym przebywamy, uważam za znaczącą cnotę. Bardzo bliskie jest mi niemieckie przysłowie Ordnung muss sein, czyli Porządek musi być.

 • Dom, praca i ludzie

  Co ma największy wpływ na harmonię w naszym życiu oprócz zdrowego ciała? Jest to otoczenie, w którym przebywamy, czyli miejsce pracy, miejsce odpoczynku i snu oraz ludzie, z którymi spotykamy się na co dzień. Wszystko to powinno mieć na nas dobry wpływ.