W mojej opinii utrzymywanie ciała w dobrej kondycji fizycznej powinno być traktowane priorytetowo przez każdą osobę, która chciałaby żyć zgodnie z filozofią minimalizmu. Regularny trening fizyczny pozwala na wypracowanie w sobie siły charakteru, rygoru oraz pozwala na oczyszczenie naszego ducha. Uważam, że w życiu minimalisty bardzo ważne jest prawidłowe zidentyfikowanie spraw priorytetowych. Jeżeli uważasz, że pierwszym krokiem, by być minimalistą będzie pozbycie się zbędnych rzeczy, które zalegają Ci w szafie, to uważam, że masz złe priorytety. Przede wszystkim musisz wprowadzić w swój codzienny harmonogram regularne ćwiczenia fizyczne, a także pozbyć się złych nawyków żywieniowych. Dopiero wtedy przejdź do następnych etapów. Jeżeli zaniedbasz tą strefę życia, to nieważne jak bardzo uporządkowane będą pozostałe, nie osiągniesz równowagi.

  Ładowanie…
 • Brazylijskie jiu-jitsu

  Na początku tego roku rozpocząłem przygodę z treningiem brazylijskiego jiu-jitsu. Mijają już 3 miesiące mojego stażu w tej dyscyplinie i nadal nie mogę wyjść z podziwu, jak efektywna jest to sztuka walki. Niewątpliwie moje samozaparcie i dyscyplina zostały wystawione na próbę, jak zapewne każdego, kto po raz pierwszy zajął się treningiem sportów walki.

 • Wejście siłowe, czyli o osiąganiu celów

  Jeżeli ktoś zapyta mnie o największy sukces sportowy, jaki odniosłem w ostatnich latach, to bez wahania odpowiem, że było nim wykonanie wejścia siłowego na drążek! Satysfakcja, jaką poczułem, gdy wykonałem to ćwiczenie po rocznym okresie przygotowania, była ogromna. Jeżeli interesuje Cię, jakie metody treningowe stosowałem, by osiągnąć mój cel, to zapraszam Cię do lektury.

 • Nowoczesne zasady odżywiania

  Jestem świeżo po przeczytaniu książki „Nowoczesne zasady odżywiania” Thomasa Colina Campbella. Jej lektura dobitnie uzmysłowiła mi, jak znaczące są zależności między chorobami a tym, co jemy na co dzień. Niestety równocześnie zdałem sobie sprawę, że moja dotychczasowa dieta oparta głównie na produktach pochodzenia zwierzęcego znacząco zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na poważną chorobę przewlekłą.

 • Dieta IF i głodówki

  Zbawienny wpływ postu na organizm człowieka znano już od starożytności. Zachowanie wstrzemięźliwości od jedzenia i picia przez określony czas naturalnie oczyszcza nasze ciało. Już od 5 lat regularnie stosuję głodówki i mogę powiedzieć, że obecnie moja kondycja psychofizyczna jest dzięki nim najlepsza w całym moim dotychczasowym życiu, co ma bezpośredni wpływ na sukces w obszarze osobistym i zawodowym.

 • Proste zasady odżywiania

  W mojej diecie stosuję proste zasady żywieniowe, które pozwalają mi cieszyć się wysportowaną sylwetką przez cały rok. Wszystkim tym zasadom przyświeca przewodnia idea zgodna z duchem minimalizmu — zachowywać umiar we wszystkim, co się robi.