Kategoria / Zdrowie i trening fizyczny

W mojej opinii utrzymywanie ciała w dobrej kondycji fizycznej powinno być traktowane priorytetowo przez każdą osobę, która chciałaby żyć zgodnie z filozofią minimalizmu. Regularny trening fizyczny pozwala na wypracowanie w sobie siły charakteru, rygoru oraz pozwala na oczyszczenie naszego ducha. Uważam, że w życiu minimalisty bardzo ważne jest prawidłowe zidentyfikowanie spraw priorytetowych. Jeżeli uważasz, że pierwszym krokiem, by być minimalistą będzie pozbycie się zbędnych rzeczy, które zalegają Ci w szafie, to uważam, że masz złe priorytety. Przede wszystkim musisz wprowadzić w swój codzienny harmonogram regularne ćwiczenia fizyczne, a także pozbyć się złych nawyków żywieniowych. Dopiero wtedy przejdź do następnych etapów. Jeżeli zaniedbasz tą strefę życia, to nieważne jak bardzo uporządkowane będą pozostałe, nie osiągniesz równowagi.

  Ładowanie…
 • Nowoczesne zasady odżywiania

  Jestem świeżo po przeczytaniu książki „Nowoczesne zasady odżywiania” Thomasa Colina Campbella. Jej lektura dobitnie uzmysłowiła mi, jak znaczące są zależności między chorobami a tym, co jemy na co dzień. Niestety równocześnie zdałem sobie sprawę, że moja dotychczasowa dieta oparta głównie na produktach pochodzenia zwierzęcego znacząco zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na poważną chorobę przewlekłą.

 • Dieta IF i głodówki

  Zbawienny wpływ postu na organizm człowieka znano już od starożytności. Zachowanie wstrzemięźliwości od jedzenia i picia przez określony czas naturalnie oczyszcza nasze ciało. Już od 5 lat regularnie stosuję głodówki i mogę powiedzieć, że obecnie moja kondycja psychofizyczna jest dzięki nim najlepsza w całym moim dotychczasowym życiu, co ma bezpośredni wpływ na sukces w obszarze osobistym i zawodowym.

 • Proste zasady odżywiania

  W mojej diecie stosuję proste zasady żywieniowe, które pozwalają mi cieszyć się wysportowaną sylwetką przez cały rok. Wszystkim tym zasadom przyświeca przewodnia idea zgodna z duchem minimalizmu — zachowywać umiar we wszystkim, co się robi.

 • Dodatkowe metody treningowe

  Podstawą mojego minimalistycznego treningu jest kalistenika. Poszerzam go jednak o dodatkowe aktywności fizyczne, których zadaniem jest ten trening dopełnić. Określam te aktywności mianem Dodatkowych metod treningowych.

 • Podstawowa metoda treningowa

  Utrzymywanie mojego ciała w dobrym zdrowiu było zawsze dla mnie bardzo ważne. Od wielu lat czynnie uprawiam sport. Dopiero od niedawna skoncentrowałem się na treningu, który opiszę poniżej, a który moim zdaniem bardzo dobrze wpisuje się w filozofię minimalizmu.