Promocje bankowe, czyli pieniądze na ulicy

Od kilku lat regularnie korzystam z promocji bankowych. Średnio w ciągu roku czerpię z tego tytułu zyski na poziomie około 2000 zł. Stanowczo mogę stwierdzić, że te dodatkowe pieniądze, które leżą przysłowiowo na ulicy, są warte zachodu i każdy może po nie sięgnąć. W tym wpisie będę chciał Cię przekonać, że spełnienie warunków stawianych przez banki jest w większości przypadków bardzo łatwe. Pomnóż wyżej wymienioną kwotę przez liczbę bliskich Ci osób, które prowadzą własne gospodarstwa domowe. Zakładając, że są to Twoi rodzice i dziadkowie to już otrzymujesz kwotę w wysokości aż 6000 zł. Daje to trochę do myślenia.

Promocje bankowe w 2017 r.

W tabeli poniżej możesz prześledzić promocje bankowe, z których skorzystałem w zeszłym roku. Klikając na nazwę promocji zostaniesz odesłany na stronę LiveSmarter, gdzie znajduje się jej szczegółowy opis.

L. p.BankNazwa promocjiZysk [zł]
1CitibankZałożenie konta Citi Priority400
2CitibankBon o wartości 400 zł400
3CitibankPolecenie karty kredytowej400
4mBankZyskuj z eKontem255
5Credit AgricolePrzenieś konto z premią200
6T-MobileKonto Premium w T-Mobile125
7ING Bank ŚląskiPremia za fundusz inwestycyjny100
Suma1880

Łącznie do mojej kieszeni trafiło 1880 zł. Wymagania, jakie należało spełnić w każdym z banków były stosunkowo łatwe. W większości polegały na zapewnieniu stałego comiesięcznego wpływu na konto oraz zakupów kartą na określoną kwotę.

Ponadto lokowałem część moich oszczędności na lokatach bankowych z podwyższonym oprocentowaniem dla nowych klientów:

L. p.BankNazwa lokatyZysk [zł]
1NestLokata "Nest Lokata Witaj" nr 182
2NestLokata "Nest Lokata Witaj" nr 279
3NestNest Rodzinne Oszczędności177
4Idea BankLokata Happy Pro153
5Credit Agricole
Oferta Powitalna - Dzień Dobry w CA148
Suma639

Dało to finalnie 639 zł zysku. Niestety w przypadku takich promocji banki nakładają ograniczenia, co do maksymalnych kwot, jakie możemy na nich lokować.

Widzisz, że łącznie w zeszłym roku otrzymałem od banków 2519 zł. Podkreślam, że korzystałem z promocji, które były dla mnie łatwe do spełnienia i nie musiałem im poświęcać wiele czasu. Spędzałem maksymalnie kwadrans na założenie konta przez Internet, a później co miesiąc po kilka minut na wykonanie przelewów między kontami. Oceniam, że gdybym się bardziej nagimnastykował, to mógłbym tę kwotę powiększyć o jakieś 1000 zł.

Zwielokrotnienie zysków z promocji

Mając dobrze zorganizowane finanse osobiste możemy pokusić się o dodatkowe pieniądze od banków dla naszej najbliższej rodziny. W zeszłym roku po raz pierwszy zachęciłem do uczestnictwa w promocji bankowej moją mamę i dziewczynę. Skorzystały z dwóch pierwszych ofert CitiBanku, które wymieniłem w pierwszej tabelce. Na początku były sceptycznie nastawione do całej idei zarabiania dodatkowych pieniędzy w ten sposób, ale z czasem dały się przekonać. Dzięki temu do portfela każdej z nich trafiło po 800 zł, a ja otrzymałem 200 zł za ich polecenie. I znów podkreślę, że przy moim większym zaangażowaniu kwoty te mogłyby być o wiele wyższe.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której jesteś właścicielem firmy zatrudniającej dziesięć osób. Twoi pracownicy z pewnością przyjęliby wiadomość o tym, że mogą zdobyć dodatkowe pieniądze, z otwartymi rękami. Gdyby każda z tych osób skorzystała z promocji, a Ty byś im w tym pomógł, to w ciągu roku do ich kieszeni mogłoby trafić łącznie 25000 zł. Gdy w przyszłości będę zakładał własną firmę, to dodatkowym obowiązkiem zatrudnianej przeze mnie księgowej będzie pomoc pracownikom w uzyskaniu dodatkowych środków z promocji bankowych.

Negocjacje z bankami

Należy pamiętać, żeby po zakończonym okresie uczestnictwa w promocji, próbować negocjować dodatkowe profity. Bankowi zależy na tym, byśmy nadal byli ich klientami. W moim przypadku dzięki 5 minutowej rozmowie z przedstawicielem CitiBanku, udało mi się wynegocjować w tym roku dodatkowe 200 zł za płatności kartą kredytową (należało wydać 2000 zł w ciągu 6 miesięcy) oraz 300 zł w postaci 6% moneybacku (50 zł x 6 miesięcy). Podobnie negocjowałem z Credit Agricole, który to bank po tym, jak chciałem zamknąć u nich konto zaproponował mi bardzo korzystną lokatę.

Podsumowanie

Na zakończenie sporządziłem spis portali internetowych, z których korzystam, aby na bieżąco śledzić nowe promocje. Przede wszystkim polecam portale LiveSmarter oraz JakOszczędzić. Autorzy dogłębnie prześwietlają każdą ofertę i zawsze są w stanie wybrać najbardziej opłacalną. Jeżeli chcę zamknąć konto to kieruję się wskazówkami z portalu ZamknijKonto oraz AntyHACZYK. Natomiast do porównywania najlepszych kont oszczędnościowych oraz lokat służą mi NajlepszeKonto i blog Jak oszczędzać pieniądze.

2 komentarze

Dołącz do dyskusji i opowiedzieć nam swoją opinię.

Tomaszodpowiedz
4 sierpnia 2018 o 15:27

Dziękuję Marek za wspomnienie mojej strony w artykule. Cieszę się, że przydały Ci się porady przy porządkowaniu rachunków.
Gratuluje też wyciśnięcia niezłych kwot w promocjach. Niestety nie zawsze istnieje możliwość szybkiego powtórzenia wyniku, gdyż większość banków wprowadza okresy karencji dla nowych klientów. Dlatego, jeśli chcielibyśmy ponownie wziąć udział w jakiejś akcji (w szczególności w tych najłatwiejszych) -można tuż po otrzymaniu nagrody zlikwidować konto, aby szybciej upłynął okres wykluczenia. Warto też zawczasu zorientować się jak wygląda procedura zamknięcia w danym banku i na jakie trudności możemy trafić. Życzę dalszego rozwoju bloga. 🙂

Pozdrawiam,
Tomasz z ZamknijKonto.pl

Marekodpowiedz
5 sierpnia 2018 o 16:53
– Odpowiedz na: Tomasz

Dziękuję, że odwiedziłeś mój blog. Wielokrotnie korzystałem z rad zamieszczonych na Twojej stronie. Każdorazowo po zakończeniu promocji próbuję negocjować z bankiem dodatkowe profity (np. przedłużenie Cashbacku, lokatę z promocyjnym oprocentowaniem). Jeżeli bank nie jest mi w stanie nic zaoferować, to zamykam konto. Bardzo cenię sobie banki, które pozwalają cały te proces przeprowadzić online. Niestety nadal nie jest to u nas standardem, nad czym ubolewam. Odnoście karencji, to obserwuję, że część banków ją skraca. Kiedyś mogła ona wynosić nawet 2 lata. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz