Czym jest dla mnie minimalizm i słów kilka o tematyce bloga

Aby zrozumieć, jak bardzo minimalizm wpisał się w moją filozofię życia, chciałbym Ci przedstawić siebie i cofnąć się do mojego dzieciństwa. Odkąd pamiętam, nie otaczałem się rzeczami zbędnymi. Już od najmłodszych lat dbałem o czystość i uporządkowanie otoczenia, w którym przebywałem. W moim pokoju utrzymywałem ład. Bardzo lubię symetrię, natomiast moim ulubionym kątem jest kąt prosty. Możesz sobie teraz wyobrazić ten pokój. Rzeczy szkolne były poukładane skrzętnie w szufladach. Ubrania w kosteczkę, zabawki w rzędzie, pościel, jak w wojsku. Co tydzień sprzątanie. Codziennie przygotowywałem ubrania na dzień następny. Pamiętaj, że mówię tu o sobie, jak miałem około 10 lat, czyli pewnie III, IV klasa szkoły podstawowej. Najciekawsze jest to, że nikt mi tego nie narzucał. Czułem się w takim środowisku po prostu dobrze. Regularnie pozbywałem się przedmiotów, które uważałem za zbędne lub niefunkcjonalne. W skrajnych przypadkach dotyczyło to też rzeczy innych domowników, przez co popadałem z nimi w konflikty. Z perspektywy czasu nie dziwię się, że byli zdenerwowani. Każda rzecz ma jakąś wartość. Musieli przecież za nie zapłacić swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi. Oczywiście nadal konsekwentnie pozbywam się nieużywanych przedmiotów, ale teraz już, jako dorosły człowiek bardzo doceniam wartość pieniądza i wiem, że najlepiej jest swoje dobra sprzedawać innym ludziom. Zysk jest obopólny.

Jak widzisz, minimalizm znakomicie wpisuje się w moją filozofię życia, a moje wrodzone cechy charakteru sprzyjają jego rozwojowi. Chciałbym podzielić się z Tobą, moim postrzeganiem i odbiorem świata oraz czym się kieruję w życiu. Na blogu będę zawierał spostrzeżenia dotyczące minimalizmu w takich obszarach życia jak: Zdrowie i trening fizyczny, Finanse oraz Życie codzienne. Zatytułowałem tego bloga Minimalizm według mężczyzny, ale jeżeli jesteś kobietą, to uważam, że ta lektura też będzie dla Ciebie użyteczna, także nie zniechęcaj się tytułem. Może tylko niektóre rady będą ukierunkowane bardziej w kierunku mężczyzn.

Na blogu oprócz tematyki minimalizmu będę także poruszał sprawy rozwoju osobistego oraz motywacji. Twardo stąpam po ziemi i wpisy, które tu znajdziesz, będą bardzo praktyczne. Uważam, że moje zdyscyplinowanie i regularność mogą być dla Ciebie motywujące. Bycie aktywnym i dążenie do realizowania marzeń było u mnie zawsze na pierwszym miejscu. Mam nadzieję, że ten blog wprowadzi wiele dobrego zarówno w moim, jak i Twoim życiu.

Pokrótce opiszę, co będą zawierały poszczególne działy. W rozdziale dotyczącym zdrowia i treningu fizycznego opiszę przede wszystkim sposoby treningowe, które stosuję, by utrzymać ciało w dobrej kondycji fizycznej. Możesz się zastanawiać, czemu temu aspektowi poświęcę cały rozdział, ale uważam, że jeżeli chcesz wprowadzać w swoje życie ład i porządek, to powinieneś zacząć od swojego ciała i potraktować to priorytetowo. W drugim rozdziale zatytułowanym Finanse będę chciał przedstawiać wszystko, co wiąże się z minimalizmem w obszarze zarządzania pieniędzmi. Będę tam opisywał metody, które stosuję, aby mój budżet domowy i inwestycje, których dokonuję, były uporządkowane, przejrzyste i w szerokim znaczeniu tego słowa minimalistyczne. W ostatnim rozdziale będą zawarte wpisy dotyczące minimalizmu w codziennych aspektach życia.

Jestem bardzo wrażliwy na słowa krytyki. Biorę sobie do serca opinie innych ludzi. Tak sobie myślę, że jednak Internet nie jest dla takich osób jak ja odpowiednim miejscem, ponieważ fala krytycyzmu, nie ważne, czy prowadzisz bloga o jedzeniu, polityce czy z radami dla młodych mam, zawsze wylewa się strumieniami w komentarzach. No trudno. Zaryzykuję.