Panna – opis znaku Zodiaku

Panny cechuje szczególna umiejętność porządkowania, segregowania, oddzielania – tego co zdrowe, wartościowe i pożyteczne od tego, co niezdrowe, bezwartościowe i szkodliwe. Mogą wydawać się wybredne, ale wynika to właśnie z chęci wyboru tego, co najlepsze i najzdrowsze. Bardzo ważne są dla nich sprawy zdrowia i dbałość o ciało, a także czystość w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa – czystość ciała, otoczenia, żywności (preferują naturalną, nieprzetworzoną), ale też czyste motywy i intencje oraz uporządkowane i jasne sytuacje. (…) Mężczyzna jest to typ pedantycznego, schludnego perfekcjonisty, naukowca-badacza lub zręcznego, precyzyjnego rzemieślnika. Przewidywalny, opanowany i uzdolniony praktycznie.

Źródło: http://www.astrolabium.pl/

Czytając powyższy opis znaku zodiaku, możesz dowiedzieć się, jakimi cechami charakteryzuje się autor bloga, na którego trafiłeś. Mam na imię Marek. Jestem spod znaku Panny.

Odkąd pamiętam, byłem systematyczny i miałem duże zamiłowanie do porządku. Przywiązywałem wagę do czystość mojego otoczenia i eliminowałem z niego rzeczy zbędne. Podchodziłem do życia bardzo praktycznie. Moje poczynania były zawsze szczegółowo zaplanowane. Zanim coś zrobiłem, to musiałem się wielokrotnie nad tym zastanowić, przeanalizować, a dopiero później powziąć decyzję. Dążyłem do osiągnięcia celu w sposób optymalny. Uważam, że minimalizm jest tak bardzo zakorzeniony w mojej głowie, że czuję, jakby zawsze w niej był.

Kim jestem?

Pisząc te słowa, mam 33 lata. Jestem inżynierem. Pracuję w Polsce, w firmie na pełnym etacie. Obecnie mieszkam sam. Mam dziewczynę, z którą spotykam się od czterech lat. Nie posiadam dzieci. Prowadząc bloga, będę posługiwał się tylko imieniem. Bardzo cenię sobie prywatności i nie lubię być w centrum zainteresowania. Uważam więc, że taka forma jest dla mnie, jak na razie najbardziej odpowiednia.

Praca zawodowa

Pracę zawodową podjąłem 10 lat temu, na ostatnim roku studiów magisterskich. Cały czas pracuję w zawodzie, jako inżynier. Ta praca daje mi dużo satysfakcji. Już w szkole podstawowej moim ulubionym przedmiotem była matematyka. Wiedziałem, że w przyszłości będę chciał robić coś z nią związanego. Muszę się przyznać, że poza przedmiotami ścisłymi byłem średnim uczniem. Może wiąże się to właśnie z moim minimalizmem. Zawsze ukierunkowywałem się na określony cel i minimalnym nakładem sił, w sposób optymalny go osiągałem. Takie „praktyczne” nastawienie mam w każdej dziedzinie życia.

Życie prywatne

Moja matka i ojciec rozwiedli się, gdy byłem dzieckiem. Mieszkają w różnych miastach. Wychowywała mnie mama z pomocą moich dziadków. 5 lat temu wyprowadziłem się z domu rodzinnego. Moją partnerkę poznałem 4 lata temu. Jeszcze nie założyliśmy wspólnej rodziny, ale wszystko jeszcze przed nami. Posiadam grono oddanych przyjaciół. Zawsze starannie sobie ich dobierałem. Uważam, że zarówno wobec rodziny, jak i przyjaciół jestem bardzo lojalny.

Myślę bardzo racjonalnie. Nie wierzę w nadprzyrodzone moce, które kierują naszym życiem. Tym bardziej w astrologię. Jest to dla mnie zastanawiające, czemu moje cechy charakteru w stu procentach pokrywają się z opisem zodiakalnej Panny. Charakter człowieka miałby być uzależniony od miesiąca, w którym się urodził?