Na początku tego rozdziału zdefiniuję podstawowy cel, który powinien przyświecać wszystkim działaniom w obszarze zarządzania finansami minimalisty. Tym celem jest finansowa niezależność. To jest Twój priorytet i zawsze powinien być w centrum Twojej uwagi. Nigdy nie możesz o tym zapomnieć. Zdobycie wstępnego kapitału poprzez pracę na etacie, inwestycje, przejrzyste i klarowne zarządzanie finansami – są to tylko środki do osiągnięcia celu. Filozofia minimalizmu sprzyja ludziom inteligentnym finansowo. Wprowadzając jej zasady w Twoje finanse, bardzo zwiększasz prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu. Trzy zasady: maksymalizacja przychodów, minimalizacja wydatków oraz prostota i transparentność w zarządzaniu finansami. Minimalizm w czystej postaci.

  Ładowanie…
 • Promocje bankowe, czyli pieniądze na ulicy

  Od kilku lat regularnie korzystam z promocji bankowych. Średnio w ciągu roku czerpię z tego tytułu zyski na poziomie około 2000 zł. Stanowczo mogę stwierdzić, że te dodatkowe pieniądze, które leżą przysłowiowo na ulicy, są warte zachodu i każdy może po nie sięgnąć.

 • Zestawienie finansowe, czyli ekstra 7000 zł w rok

  Czy kiedykolwiek sporządziłeś dokładne zestawienie swoich przychodów i kosztów w ujęciu rocznym? Ja moje pierwsze zestawienie finansowe utworzyłem dopiero w styczniu 2017 roku i przyniosło mi ono wymierne korzyści w postaci zaoszczędzonych ponad 7000 zł w ciągu roku.

 • Pułapki na drodze do finansowej niezależności

  Jeżeli zadałbyś przeciętnej osobie pytanie, jakie ma cele w życiu i co chciałaby osiągnąć, to otrzymałbyś w przeważającej liczbie przypadków jedną odpowiedź.

 • Priorytety finansowego minimalisty

  Przeglądając Internet, możesz natrafić na multum stron dotyczących zażądania finansami. W moich wpisach nie chcę powielać informacji, które już zostały opisane w sposób dogłębny i wyczerpujący. Skoncentruję się na przedstawieniu Ci, w jaki sposób ja sobie układam w głowie wszystkie te informacje i jak staram się je połączyć z filozofią minimalizmu.