Blog

W tym miejscu znajdziesz najnowsze wpisy.

  Ładowanie…
 • Nowoczesne zasady odżywiania

  Jestem świeżo po przeczytaniu książki „Nowoczesne zasady odżywiania” Thomasa Colina Campbella. Jej lektura dobitnie uzmysłowiła mi, jak znaczące są zależności między chorobami a tym, co jemy na co dzień. Niestety równocześnie zdałem sobie sprawę, że moja dotychczasowa dieta oparta głównie na produktach pochodzenia zwierzęcego znacząco zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na poważną chorobę przewlekłą.

 • Promocje bankowe, czyli pieniądze na ulicy

  Od kilku lat regularnie korzystam z promocji bankowych. Średnio w ciągu roku czerpię z tego tytułu zyski na poziomie około 2000 zł. Stanowczo mogę stwierdzić, że te dodatkowe pieniądze, które leżą przysłowiowo na ulicy, są warte zachodu i każdy może po nie sięgnąć.

 • Dieta IF i głodówki

  Zbawienny wpływ postu na organizm człowieka znano już od starożytności. Zachowanie wstrzemięźliwości od jedzenia i picia przez określony czas naturalnie oczyszcza nasze ciało. Już od 5 lat regularnie stosuję głodówki i mogę powiedzieć, że obecnie moja kondycja psychofizyczna jest dzięki nim najlepsza w całym moim dotychczasowym życiu, co ma bezpośredni wpływ na sukces w obszarze osobistym i zawodowym.

 • Nie bój się zmiany na lepsze

  Ciągłe doskonalenie ciała i umysłu jest częścią mojego minimalizmu. Pragnę u kresu życia móc powiedzieć, że jestem najlepszą wersją siebie i że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, by osiągnąć doskonałość. Moją receptą na ciągły rozwój osobisty jest wprowadzanie do życia zmian i tym samym wychodzenie poza moją własną strefę komfortu.

 • Zestawienie finansowe, czyli ekstra 7000 zł w rok

  Czy kiedykolwiek sporządziłeś dokładne zestawienie swoich przychodów i kosztów w ujęciu rocznym? Ja moje pierwsze zestawienie finansowe utworzyłem dopiero w styczniu 2017 roku i przyniosło mi ono wymierne korzyści w postaci zaoszczędzonych ponad 7000 zł w ciągu roku.