Blog

W tym miejscu znajdziesz najnowsze wpisy.
  Ładowanie…
 • Brazylijskie jiu-jitsu

  Na początku tego roku rozpocząłem przygodę z treningiem brazylijskiego jiu-jitsu. Mijają już 3 miesiące mojego stażu w tej dyscyplinie i nadal nie mogę wyjść z podziwu, jak efektywna jest to sztuka walki. Niewątpliwie moje samozaparcie i dyscyplina zostały wystawione na próbę, jak zapewne każdego, kto po raz pierwszy zajął się treningiem sportów walki.

 • Wejście siłowe, czyli o osiąganiu celów

  Jeżeli ktoś zapyta mnie o największy sukces sportowy, jaki odniosłem w ostatnich latach, to bez wahania odpowiem, że było nim wykonanie wejścia siłowego na drążek! Satysfakcja, jaką poczułem, gdy wykonałem to ćwiczenie po rocznym okresie przygotowania, była ogromna. Jeżeli interesuje Cię, jakie metody treningowe stosowałem, by osiągnąć mój cel, to zapraszam Cię do lektury.

 • Poznaj swoje talenty – Test Strengthsfinder

  Zawsze podchodziłem z dystansem do wszelkiego rodzaju testów psychologicznych. Wydawały mi się one mało miarodajne, bo przecież jak za pomocą kilkunastu pytań można sklasyfikować tak złożony system, jakim jest ludzka psychika? W ostatnim czasie zmieniłem jednak nastawienie.

 • Nowoczesne zasady odżywiania

  Jestem świeżo po przeczytaniu książki „Nowoczesne zasady odżywiania” Thomasa Colina Campbella. Jej lektura dobitnie uzmysłowiła mi, jak znaczące są zależności między chorobami a tym, co jemy na co dzień. Niestety równocześnie zdałem sobie sprawę, że moja dotychczasowa dieta oparta głównie na produktach pochodzenia zwierzęcego znacząco zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na poważną chorobę przewlekłą.

 • Promocje bankowe, czyli pieniądze na ulicy

  Od kilku lat regularnie korzystam z promocji bankowych. Średnio w ciągu roku czerpię z tego tytułu zyski na poziomie około 2000 zł. Stanowczo mogę stwierdzić, że te dodatkowe pieniądze, które leżą przysłowiowo na ulicy, są warte zachodu i każdy może po nie sięgnąć.